Balotelli Milan LivornoRemi Napolija i Lacija, pobede Katanije, Kaljarija, Intera

Fudbaleri Katanije pobedili su danas Sampdoriju rezultatom 2:1, u 34. kolu italijanske Seije A.
Strelci za Kataniju bili su Sebastijan Leto u 45. minutu i Gonzalo Bergesio u 63. minutu, dok je jedini strelac za ekipu koj predvodi Siniša Mihajlović bio Stefano Okaka u 61. minutu.
Katanija je ovom pobedom ostala u konkurenciji timova koji mogu izbeći ispadanje iz italijanske prve lige.
Lacio je igrao nesrešeno sa Torinom 3:3, i tako se znatno udaljio od pozicije koja sledeće sezone vodi u evropska takmičenja.
Ekipa iz Rima je povela golom Stefana Maurija u 42. minutu, a Torino je izjednačio golom Jamina Kurtića u 52.
Lacio je ponovo poveo u u 61. minutu golom Antonia Kanderve iz penala, a Torino je šest minuta kasnije izjednačio golom Panajotisa Tasčisidisa.
U 79. minutu, ekipa iz Rima ostaje bez Dijega Novaretija koji je dobio drugi žuti karton, odnosno crveni, pa su tako fudbaleri Lacija do kraja utakmice igrali sa igračem manje.
U finišu utakmice, Ćiro Imobile postiže gol za Torino, koji prvi put dolazi u vođstvo, i činilo se da će Lacio ostati bez i jednog boda, ali u nadoknadi vremena Antonio Kanderva postiže gol za
izjednačenje, i postavlja konačan rezultat.
Pobede su u italijanskom šampionatu zabeležili i Milan, koji je je pobedio Livorno rezultatom 3:0, i Verona koja je u gostima savladala Atalantu sa 2:1.
U derbiju kola Parma je poražena od Intera sa 0:2, a strelci za ekipu iz Milana bili su Fonseka Rolando u 48. i Fredi Guarin u 89. Minutu utakmice.
Parma je imala priliku da povede u prvom poluvremenu, ali je Antonio Kasano promašio penal u 44. minutu.
Na staru drugog poluvremena Parma je ostala sa igračem manje na terenu, pošto je isključen Gabrijel Paleta, nakon dobijenog drugog žutog kartona.
Inter se ovom pobedom učvrstio na petoj poziciji, koja vodi u evropska takmičenja naredne sezone, dok je Parma pala na sedmo mesto, uz pet bodova zaostatka za Interom.
Bez pobednika bilo je i na utakmici između Udinezea i Napolija.
Napoli je poveo golom Hosea Kalehona u 38. a konačan rezultat postavio je Bruno Fernandes u 54. minutu.
Sasuolo je danas došao do važne pobede nad Kijevom od 1:0, koja bi mogla da mu obezbedi opstanak u ligi.
Do pobede je danas došao i Kaljari koji je je savladao Đenovu sa 2:1, i tako se odmakao od zone ispadanja.