Dimitar Berbatov

Raspucani Nant i Bordo, Sošo se ne predaje

Fudbaleri Nanta i Bordoa zabeležili su ubedljive pobede u današnjim mečevima 34. kola prvenstva Francuske u kojem je postignut veliki broj golova.
Nant je u gostima „pregazio“ Valensijen sa 6:2, a dvostruki strelac za „kanarince“ bio je Serž Gakpe.
Ekipa Bordoa kod kuće je savladala Gengan sa 5:1, uz het-trik veoma raspoloženog Šeika Dijabatea.
Fudbaleri Sošoa pobedili su gostima ekipu Remsa sa 1:0 golom Sebastijana Korkije i sačuvali kakve-takve šanse u borbi za opstanak.
Ekipa Monpeljea propustila je kolosalnu priliku da dođe do važnog trijumfa u trci za očuvanje prvoligaškog statusa, pošto je u gostima remizirala 4:4 sa Lorijenom.
Monpelje je do 87. minuta vodio sa 4:1, a onda je usledilo čudo. Prvo je Kevin – Mone Pake postigao drugi gol za Lorijen, a potom je Vinsent Abubakar pogocima u poslednjem minutu regularnog toka i drugom minutu nadoknade obradovao domaće navijače.
Rezultati i strelci:
Monako – Nica 1:0 (Berbatov 5)
Lorijen – Monpelje 4:4 (Alijadijer 31. penal, Mone Pake 87, Abubakar 90, 90+2 – Kabela 26, 81, Nijang 56, Deza 78)
Bordo – Gengan 5:1 (Dijabate 8, 20, 26, Žusi 48, Rolan 68. penal – Dijalo 29)
Bastija – Ajačio 2:1 (Raspentino 32, Skilaći 88 – Kamara 4)
Rems – Sošo 0:1 (Korkija 41)
Valensijen – Nant 2:6 (Međani 79, Bahebek 83 – Audel 23, Bedoja 41, Gakpe 44, 54, Međani 85. autogol, Nikolica 86)
Olimpik Marsej – Lil (21)
TABELA: PSŽ 79, Monako 72, Lil 63, Sent Etjen 57, Lion 54, Marsej 51, Rems 45, Bordo 45, itd.

Povezana vest:  Ivica Dačić: Na stadione ne sme da se dolazi sa strahom