milan slavljeSjajna utakmica u Parmi, Milan slavio posle goleade

Fudbaleri Milana savladali su večeras u Parmi istoimeni domaći tim sa 5:4, u pretposlednjoj utakmici 2. kola italijanske Serije A.
Tim Pipa Inzagija potvrdio je da će nakon razočaravajuće prošle sezone u ovoj imati mnogo značajniju ulogu. Posle startne pobede na San Siru protiv Lacija, roso-neri su slavili i na vrućem terenu u Parmi, gde su ostvarili podvig, jer su od 58. minuta igrali oslabljeni pošto je kapiten Danijele Bonera morao van terena zbog dva žuta kartona.
Odigrana je izvanredna utakmica sa čak devet golova, koji su padali kao na traci. Milan je već na poluvremenu imao sigurno vođstvo (3:1), Parma je u nastavku zapretila, ali su gosti nastavili sa napadačkom igrom, što im se na kraju isplatilo za slavlje i spektakularnih 5:4.
U poslednjih desetak minuta i domaćin je imao igrača manje pošto je defanzivac Felipe morao van terena takođe zbog žutih kartona.
Parma – Milan 4:5 (Kasano 27, Felipe 51, Lukareli 73. De Skiljo 89. autogol – Bonaventura 25, Honda 37, Menez 45. penal, 79, De Jong 68)
Odigrano ranije danas:
Kaljari – Atalanta 1:2 (Kosu 85. penal – Estigarabija 4, Boakje 67)
Fiorentina – Đenova 0:0
Inter – Sasuolo 7:0 (Ikardi 4, 30, 53, Kovačić 21, Osvaldo 43, 72, Gvarin 74)
Lacio – Ćezena 3:0 (Kandreva 19, Parolo 56, Mauri 90)
Napoli – Kjevo 0:1 (Maksi Lopez 49)
Sampdorija – Torino 2:0 (Gabjadini 34, Okaka 79)
Odigrano u subotu: Juventus – Udineze 2:0, Empoli – Roma 0:1.
Sutra se sastaju Verona i Palermo.
Tabela: Milan, Roma i Juventus po 6 bodova, Inter, Sampdorija i Atalanta po 4, Lacio, Napoli, Udineze, Kjevo i Ćezena po 3, itd.

Povezana vest:  SP JAR, NEMAČKA – ŠPANIJA, Repriza finala Evropskog prvenstva 2008.