slavlje-gvardiola Bayern Manchester CityLIGA ŠAMPIONA
Bajern dobio derbi protiv Sitija, ubedljivi Roma i Porto

Večeras su odigrane preostale utakmice 1. kola fudbalske Lige šampiona, a obeležene su derbijem između minhenskog Bajerna i Mancecster Sitija i ubedljivim trijumfom Rome nad moskovskim CSKA, odnosno Porta nad beloruskim BATE Borisovim.
Na ispunjenoj Alijanc nemački i engleski prvak odigrali su zanimljivu i borbenu utakmica, ali su izostali golovi sve do poslednjeg minuta susreta.
Bajern je najvećim delom meča bio bolji i nadmoćniji, stvorio je više povoljnih prilika, međutim, odlični golman Hart ostao je nesavladiv do samog finiša, kada je silne napore Bavaraca krunisao Boateng za važnu pobedu (1:0).
Prethodno su se u nekoliko navrata ispromašivali Miler, Alaba, Gece i Levandovski, ali je i Siti mogao do pogotka preko Džeka, Navasa i Aguera.
Srpski defanzivac u redovima gostiju Aleksandar Kolarov ušao je u igru dva minuta pre kraja.
Roma je na Olimpijskom stadionu u Rimu deklasirala „armejce“, u čijem timu je do 53. minuta igrao srpski reprezentativac Zoran Tošić.
Italijanski tim je već na poluvremenu imao četiri gola viška, Ignašević je u nastavku autogolom samo „pojačao“ ubedljiv trijumf, da bi u finišu Musa počasnim pogotkom sprecio dalju bruku gostujućeg CSKA.
Srpski reprezentativac u redovima „vučice“ Adem Ljajić odigrao je poslednjih 20 minuta susreta.
Porto je napunio mrežu Bate Borisova u kojem je ceo meč odigrao srpski internacionalac Filip Mladenović.
Na stadionu Dragao sve je bilo rešeno u prvom poluvremenu, kada je Porto stekao plus tri gola i u nastavku samo duplirao prednost.
Iznenanđenje predstavlja remi Čelsija na Stamford Bridžu protiv Šalkea (1:1). Tim Žozea Murinja poveo je već posle desetak minuta i činilo se da sledi kanonada, međutim, Drogba, Azar, Vilijan, Ramireš, kasnije Remi i Dijego Kosta nisu imali dan, pa je Huntelar golom u drugom poluvremenu obezbedio Nemcima važan bod.
Favorizovana Barselona zabeležila je minimalnu pobedu nad hrabrim timom kiparskog APOEL-a (1:0) golom Pikea još u prvom poluvremenu, dok je Maribor u poslednji čas izbegao poraz kod kuće protiv lisabonskog Sportinga (1:1).
Skupoceni tim Pari Sen Žermena nije mogao više od remija protiv Ajaksa u Amsterdamu (1:1), a na meču u Baskiji Atletik Bilbao i Šahtjor jedini su odigrali bez golova (0:0).
Rezultati:
E grupa:
Bajern Minhen – Mančester Siti 1:0 (Boateng 90)
Roma – CSKA Moskva 5:1 (Iturbe 6, Žervinjo 10, 31, Majkon 20, Ignaševič 50. autogol – Musa 82)
F grupa:
Ajaks – Pari Sen Žermen 1:1 (Šene 74 – Kavani 14)
Barselona – APOEL 1:0 (Pike 28)
G grupa:
Čelsi – Šalke 1:1 (Fabregas 11 – Huntelar 62)
Maribor – Sporting 1:1 (Zahovičh 90+2 – Nani 80)
H grupa:
Atletik Bilbao – Šahtjor Donjeck 0:0
Porto – BATE Borisov 6:0 (Brahimi 5, 32, 57, Martinez 37, Adrijan 61, Abubakar 76)