nemanja matic celzi slavlje

Matić za pobedu Čelsija, PSŽ srušio Barselonu

Fudbaleri Čelsija savladali su večeras u Lisabonu ekipu domaćeg Sportinga sa 1:0, dok je Pari Sen Žermen kod kuće srušio Barselonu (3:2), u utakmicama 2. kola Lige šampiona. Londonski „plavci“ odvojili su se na čelu G grupe, a odlučujući pogodak postigao je srpski reprezentativac Nemanja Matić.
On je nakon pola sata igre iskoristio sjajan centaršut Fabregasa, skočio na rubu peterca i neodbranjivo pogodio mrežu.
Matić je odigrao celu utakmicu u Lisabonu, kao i njegov saigrač iz nacionalnog tima Branislav Ivanović.
Kapiten Čelsija Džon Teri odigrao je protiv Sportinga jubilarnu 100. utakmicu u Ligi šampiona.
Najzanimljivi susret večerašnjeg programa viđen je u Parizu, gde je Pari Sen Žermen srušio Barselonu napadačkom igrom, iako je nastupio bez najboljeg strelca, povređenog Zlatana Ibrahimovića.
Već u prvom poluvremenu pala su tri gola. Kada je Mesi izjednačio rezultat činilo se da će Katalonci preuzeti inicijativu, međutim, ekipa Lorana Blana razgalila je navijače.
Parižani su i u nastavku zaigrali otvoreno i hrabro, pa su nakog gola Matuidija za 3:1 dopustili gostima samo da ublaže poraz.
Mančester Siti nije uspeo da kod kuće osvoji sva tri boda protiv Rome (1:1).
U meču na kojem su srpski reprezentativci Aleksandar Kolarov (Siti) i Adem Ljajić (Roma) presedeli na klupi legenda Rimljana Frančesko Toti izjednačujućim golom postao je najstariji strelac u istoriji Ligi šampiona sa 38 godina i tri dana, pretekavši dosadašnjeg rekordera Rajana Gigsa iz Mančester Junajteda.
Prijatna iznenađenja priredili su BATE Borisov savladavši Atletik Bilbao (2:1) i slovenački Maribor igrajući nerešeno protiv Šalkea u Gelzenkirhenu (1:1).
U ekipi prvaka Belorusije ceo meč odigrao je srpski internacionalac Filip Mladenović, dok je Nemanja Tubić presedeo na klupi.
APOEL je na Kipru odigrao nerešeno 1:1 protiv Ajaksa, a meč je vodio srpski arbitar Milorad Mažić.
Šahtjor je na domaćem terenu ispustio pobedu protiv Porta (2:2) iako je u 86. minutu imao vođstvo od 2:0.
Ranije danas Bajern Minhen slavio je u Moskvi protiv CSKA (1:0).
Rezultati:
E grupa:
CSKA Moskva – Bajern Minhen 0:1 (Miler 22. penal)
Mančester Siti – Roma 1:1 (Aguero 4. penal – Toti 23)
Tabela: Bajern 6 bodova, Roma 4, Mančester Siti 1, CSKA 0.
F grupa:
Pari Sen Žermen – Barselona 3:2 (Luiz 10, Verati 26, Matuidi 54 – Mesi 12, Nejmar 56)
APOEL – Ajaks 1:1 (Maduka 31. penal – Andersen 28)
Tabela: Pari Sen Žermen 4, Barselona 3, Ajaks 2, APOEL 1.