verona milanMilan siguran u Veroni, prvi trijumf Palerma

Fudbaleri Milana pobedili su danas u gostima Veronu sa 3:1 (2:0) u sedmom kolu italijanske Serije A.
Izabranici trenera Filipa Inzagija zabeležili su četvrti trijumf, a najzaslužniji za njega bio je dvostruki strelac Japanac Kejsuke Honda.
Sampdorija, srpskog trenera Siniše Mihajlovića, nije uspela da nastavi niz od tri pobede, iako je na poluvremenu imala dva gola prednosti preko Gabijadinija i Obenga. Na početku drugog dela crveni karton dobio je Kaćatore, što je tim sa Sardinije iskoristio i izjednačio pogotcima Avelara i Saua.
Palermo je uspeo da zabelži prvu pobedu u šampionatu i to golom Gonzalesa u 90. minutu. Pre toga, Dijabala je Sicilijancima doneo vođstvo, ali je Rodrigez iz penala uspeo da poravna rezultat.
Minimalne pobede na domaćem terenu ostvarili su Atalanta i Torino, koji su pobedili Parmu, odnosno Udineze.