napredak slavljeNerešeno u Čačku, Napredak konačno pobedio

Fudbaleri Borca i Vojvodine igrali su večeras u Čačku nerešeno 1:1, dok je Napredak u Kruševcu pobedio niški Radnički sa 3:1, u preostalim utakmicama 9. kola Superlige Srbije.
Čačani su pružili dostojan otpor gavorizovanim gostima, bili su i bliže pobedi, nakon što su poveli desetak minuta pre kraja poluvremena.
Ipak, Vojvodina je u nastavku poravnala rezultat i značajnim remijem na „vrućem“ terenu ostala u vrhu tabele sa dva boda zaostatka za vodećim Partizanom.
Kruševčani su konačno osvojili sva tri boda. Posle četiri remija ove sezone Napredak je večeras tek u drugom poluvremenu zaigrao prema očekivanjima navijača i postigao prvu pobedu kojom je prepustio Nišlijijama pretposlednje mesto na tabeli.
Ranije danas gradski rivali Rad i OFK Beograd odigrali su nerešeno 1:1.
Borac – Vojvodina 1:1 (Božić 38 – Alivodić 57)
Napredak – Radnički Niš 3:1 (Janičić 47, Božović 54, Trujić 73 – Pavlović 81)
Rad – OFK Beograd 1:1 (Veselinović 48 – Micevski 23)
Odigrano u subotu: Čukarički – Radnički Kragujevac 4:1, Donji Srem – Mladost 1:2, Voždovac – Jagodina 1:0, Novi Pazar – Spartak 1:0, Partizan – Crvena zvezda 1:0.
Tabela: Partizan 24 boda, Vojvodina 22, Crvena zvezda 20, Čukarički i OFK Beograd po 15, Spartak 14, Novi Pazar i Mladost po 13, itd.
U utakmicama 10. kola sledećeg vikenda sastaju se Radnički Niš – Radnički Kragujevac, OFK Beograd – Čukarički, Crvena zvezda – Donji Srem, Mladost – Rad, Jagodina – Partizan, Vojvodina – Voždovac, Spartak – Borac i Napredak – Novi Pazar.
Povezana vest:  LIGA ŠAMPIONA, KVALIFIKACIJE, Partizan bez Lige šampiona, nerešeno sa Ludogorecom