borusija poraz PHOTO Christof Koepsel BongartsNovi poraz Dortmunda, devet golova u Frankfurtu

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda izgubili su danas na svom terenu od Hanovera sa 1:0 (0:0) u utakmici 9. kola nemačke Bundeslige.
Izabranici Jirgena Klopa po ko zna koji put ove sezone razočarali su svoje navijače.
„Milioneri“ ni na ovom meču nisu blistali, imali su nekoliko prilika za gol, ali to im nije pomoglo da izbegnu četvrti poraz zaredom, a šesti u sezoni.
Pobedu Hanoveru doneo je Kijotake, koji je u 61. minutu iz slobodnog udarca savladao golmana Vajdenfelera.
Hofenhajm je kod kuće pobedio Perderborn sa 1:0 i nastavio sa dobrim partijama u prvenstvu.
Strelac za, uz Majnc, jedinu neporaženu ekipu u ligi, bio je Kevin Foland u 73. minutu.
U veoma uzbudljivom i efikasnom meču Štutgart je posle preokreta savladao Ajntraht u Frankfurtu sa 5:4, golovima Gertnera i Vernera u poslednjih 10 minuta.
Rezultati i strelci 9. kola Bundeslige:
Borusija Dortmund – Hanover 0:1 (Kijotake 61)
Augzburg – Frajburg 2:0 (Verheg 11. penal, Altintop 67)
Hofenhajm – Paderborn 1:0 (Foland 73)
Herta – Hamburg 3:0 (Ben Hatira 59, 85, Hejtinga 65)
Ajntraht – Štutgart 4:5 (Madlung 21, 65, Meir 57, Aigner 61- Harnik 34, 36, Gentner 51, 84, Verner 82)