Verona LacioVerona i Lacio odigrali nerešeno

Fudbaleri Lacija odigrali su večeras na gostujućem terenu nerešeno sa Veronom 1:1, u poslednjoj utakmici devetog kola italijanskog prvenstva i prekinuli niz od četiri pobede.
Lacio je na stadionu Bentegodi poveo u 43. minutu golom Senada Lulića, posle asistencije Antonija Kandreve, a izjednačio je Luka Toni iz penala u 69. minutu. Prethodno, penal je dosuđen pošto je Luis Kavanda u šesnaestercu srušio Huanita Gomesa i zbog toga dobio drugi žuti karton, zbog čega je Lacio završio meč sa 10 igrača.
Lacio se bodom popeo na treće mesto na tabeli sa 16 bodova, koliko imaju i Milan na četvrtom mestu, Sampdorija na petom i Udineze na šestom. Verona sa po tri pobede, remija i poraza, zauzima 11. Mesto sa 12 bodova.
Prvi na tabeli su Juventus i Roma sa po 22 boda.

Povezana vest:  Barselona igra prijateljski meč sa Nicom 2. avgusta