Martin Harnik stutgart

Štutgart deklasirao Frajburg i pobegao iz zone ispadanja

Fudbaleri Štutgarta savladali su večeras u Frajburgu istoimeni domaći tim sa 4:1 i dragocenim bodovima pobegli iz zone ispadanja u nemačkoj Bundes ligi.
Prva utakmica 13. kola protekla je u apsolutnoj dominaciji gostiju, na čijoj klupi je od utorka ponovo holandski stručnjak Hub Stivens.
Štutgart je poveo posle pola sata i nije zastao kada je Frajburg pred kraj poluvremena izjednačio, već je angažovanom napadačkom igrom bez većih problema srušio otpor rivala za važnu i zasluženu pobedu.
Srpski defanzivac u redovima domaćina Stefan Mitrović zaradio je crveni karton u 70. minutu posle nespretnog saplitanja protivničkog igrača.
Frajburg – Štutgart 1:4 (Darida 42 – Harnik 31, 76, Gruez 53, Verner 68)
Sutra igraju Bajer Leverkuzen – Keln, Augsburg – Hamburger, Herta – Bajern, Šalke – Majnc, Verder – Paderborn i Hofenhajm – Hanover, a u nedelju Volfsburg – Borusija Menhengladbah i Ajntraht – Borusija Dortmund.
Tabela: Bajern 30 bodova, Volfsburg 23, Borusija Menhengladbah i Bajer Leverkuzen po 20, Hanover 19, Augsburg 18, Šalke i Hofenhajm po 17, itd.

Povezana vest:  Rad počeo pripreme, glavni cilj je opstanak u Super ligi