branislav ivanovic slavljeIvanović odveo Čelsi u finale Liga kupa

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u finale engleskog Liga kupa savladavši večeras u Londonu, u revanšu polufinala, ekipu Liverpula sa 1:0 posle produžetaka, a pogodak za trijumf postigao je srpski defanzivac Branislav Ivanović.
Susret je nakon 90 minuta igre završen bez golova (0:0), a Ivanović je matirao protivničkog golmana Minjolea udarcem glavom u 94. minutu na asistenciju Vilijana.
Prvi meč u Liverpulu pre sedam dana završen je rezultatom 1:1.
Na Stamford Bridžu vođena je velika i uzbudljiva borba, iako u regularnom delu nije bilo golova.
Liverpulu je pripalo prvo poluvreme, tada ja ekipu Žozea Murinja spasavao golman Kurtoa, u nastavku, kada se isticao Minjole, bolji je bio Čelsi, a radost domaćim navijačima doneo je sjajni srpski reprezentativac, koji je bio na pravom mestu posle slobodnog udarca Vilijana.
Pored Ivanovića, ceo meč za „plavce“ odigrao je i Nemanja Matić, dok je u protivničkom sastavu Lazar Marković zamenjen Balotelijem u 70. minutu.
Čelsi – Liverpul 1:0 posle produžetaka (Ivanović 94)
Čelsi u borbi za trofej čeka boljeg iz drugog polufinala u kojem se sutra sastaju trećeligaš Šefild Junajted i Totenhem (prvi meč 0:1).
Finalna utakmica engleskog Liga kupa na programu je 1. marta na stadionu Vembli.