Wolfsburg  Bayern MunichVolfsburg naneo Bajernu prvi poraz u Bundesligi

Fudbaleri Volfsburga ubedljivo su večeras na svom terenu savladali Bajern Minhen sa 4:1, u prvoj utakmici 18. kola nemačke Bundeslige.
Aktuelni šampion Bajern je tako doživeo prvi ovosezonski poraz u domaćem prvenstvu.
Bajern će posle prve utakmice drugog dela Bundeslige ostati prvi na tabeli sa 45 bodova, ali je drugoplasirani Volfsburg smanjio zaostatak i sada ima osam bodova manje.
Volfsburg je vodio 2:0 na poluvremenu golovima Basa Dosta, u četvrtom i 45. minutu, a prednost domaćem timu od 3:0 doneo je Kevin De Brujne u 53.
Huan Bernat je uspeo da smanji zaostatak u 55. minutu, ali je De Brujne u 73. postigao svoj drugi, a ukupno četvrti pogodak za Volfsburg i tako svojoj ekipi donese ubedljivu pobedu.

Povezana vest:  Srbija i Bugarska igraju prijateljski meč u Sofiji