Manchester United   Leicester CityLiverpul i Junajted sigurni, Totenhem ubedljiv protiv VBA

Fudbaleri Liverpula savladali su danas na Enfildu ekipu Vest Hema sa 2:0 (1:0) u 23. kolu engleske Premijer lige.
Liverpul je do 11. pobede u prvenstvu došao golovima Rahima Sterlinga u 51. i povratnik Danijel Staridž u 80. minutu.
Tim Brendana Rodžersa je od starta imao inicijativu, ali u prvom poluvremenu nije uspeo da realizuje nekoliko povoljnih šansi. Najbolju je propustio Lazar Marković u 44. minutu, kada je u situaciji „jedan na jedan“ sa golmanom Adrijanom promašio gol.
Reprezentativac Srbije igrao je do 68. minuta, posle čega ga je zamenio Staridž.
Meč je obeležio brazilski vezista Felipe Kutinjo, koji je lucidno asistirao Sterlingu i Staridžu i tako vratio Liverpul u vrh tabele.
Mančester Junajted bio je siguran na „Old Trafordu“ protiv poslednjeplasiranog Lestera – 3:1 i zadržao šanse za osvajanje titule. Ekipa Luja van Gala je već posle prvog dela utakmice rešila pitanje pobednika kada je imala tri gola prednosti preko Robina van Persija, Radamela Falkaa i autogolom golmana Lestera Morgana.
U nastavku Junajted je spustio ritam i „lisice“ su uspele u finišu da ublaže poraz pogotkom štopera Marćina Vasilevskog.
Totenhem je bio ubedljiv na gostovanju protiv Vest Bromvič Albiona sa 3:0. Junak susreta bio je talentovani napadač londonskog tima Hari Kejn, koji je postigao dva gola, a strelac je bio i Kristijan Eriksen.
Sa odličnim rezultatima nastavio je Stouk, koji je bio bolji od KPR-a na svom terenu. Junak utakmice svakako je vezista Džonatan Volters, koji je postigao „het-trik“.
Pobede su ostvarili još Everton i Sanderlend, koji su bili bolji do Kristal Palasa, odnosno Barnlija.
Rezultati i strelci 23. kola Premijer lige:
Hal – Njukasl 0:3 (Kabela 40, Ameobi 50, Gufran 78)
Kristal Palas – Everton 0:1 (Lukaku 2)
Liverpul – Vest Hem 2:0 (Sterling 51, Staridž )
Mančester Junajted – Lester 3:1 (Van Persi 24, Falkao 32, Morgan 44. autogol – Vasilevski 80)
Stouk – Kvins Park Rendžers 3:1 (Volters 21, 34, 90. – Kranjčar 36)
Sanderlend – Barnli 2:0 (Vikam 20, Defo 34)
Vest Bromvič Albion – Totenhem 0:3 (Erikson 6, Kejn 15, 64. penal)