zvezda slavljeJović doneo pobedu Zvezdi, Vojvodina slavila u Pazaru

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas na Vračaru ekipu Voždovca sa 1:0 (0:0) u utakmici 23. kola Superlige Srbije.
Utakmicu na veoma teškom terenu rešio je mladi napadač Luka Jović u 57. minutu, kada je posle pasa Sava Pavićevića primio loptu na grudi i iz voleja postigao gol vredan tri boda.
Aktuelni šampion Srbije pobedom nad Voždovcem obezbedio je mir uoči „večitog derbija“, koji se igra narednog vikenda, i prišao Partizanu na dva boda. Ipak, lider prvenstva sutra u poslednjem meču kola u Humskoj dočekuje lučansku Mladost.
Vojvodina je u derbiju kola trijumfovala u Novom Pazaru minimalnim rezultatom, a gol odluke postigao je Mirko Ivanić u 20. minutu.
Domaćim igračima nije pomoglo ni to što su prvi put ovog proleća igrali pred publikom u Novom Pazaru, posle čega su sada četiri boda daleko od Vojvodine i mesta koje garantuje izlazak u Evropu.
Važna tri boda u borbi za opstanak obezbedio je Donji Srem jer je na svom terenu ubedljivo pobedio OFK Beograd sa 4:0.
Pobedu su zabeležili i fudbaleri Rada protiv „fenjeraša“ Radničkog iz Kragujevca sa 1:0, dok golova nije bilo u susretu Napredak – Spartak.
Rezultati i strelci:
Donji Srem – OFK Beograd 4:0 (Antonov autogol 32, Mirković 51, Lakićević 80, Bogunović 83)
Vozdovac – Crvena Zvezda 0:1 (Jović 57)
Napredak – Spartak Subotica 0:0
Novi Pazar – Vojvodina 0:1 (Ivanić 20)
Rad – Radnicki Kragujevac 1:0 (Milošević 80. penal)