lopta u mreziEverton minimalcem bolji od Barnlija

Fudbaleri Evertona pobedili su danas na svom terenu Barnli sa 1:0 (1:0) u meču 32. kola engleske Premijer lige.
Belgijski reprezentativac Kevin Miraljas bio je strelac jedinog gola na isteku pola sata igre, posle asistencije Arune Konea. Trijumf je mogao da bude ubedljiviji da je Ros Barkli iskoristio penal na početku utakmice.
Ekipa Roberta Martineza nastavila je sa odličnim rezultatima u poslednje vreme i zabeležila četvrti trijumf u posednjih pet utakmica.
Stouk je posle preokreta pobedio Sautempton sa 2:1, a pobedu domaćem timu doneo je Čarli Adam šest minuta pre kraja.
Prethodno su se u strelce upisali Mame Biraf Dijuf za Stouk, odnosno Morgan Šnajderlin za „svece“.
Reprezentativac Srbije Dušan Tadić je za goste igrao do 67. minuta, posle čega je zamenjen.
Fudbaleri Lestera, koji su uoči ovog kola bili na poslednjem mestu, pobedili su na svom terenu Svonsi sa 2:0 i pobegli iz zone za ispadanje.
Istim rezultatom Vest Bromvič Albion slavio je u gostima protiv Kristal Palasa.