par mladost lucani slavljePartizan ubedljiv, sa „+5“ dočekuje „večiti derbi“

Fudbaleri Partizana ponovo su povećali prednost na tabeli na pet bodova, pošto su danas na svom terenu pobedili Mladost iz Lučana sa 3:0 (2:0) u poslednjoj utakmici 23. kola Superlige Srbije.
Crno-beli su pred 2.000 gledalaca na stadionu u Humskoj slavili golovima Saše Markovića u 12, Ivana Šaponjića u 18. i Andrije Živkovića u 53. minutu.
Tim Zorana Milinkovića će gostovanje Crvenoj zvezdi narednog vikenda dočekati psihički stabilnije u odnosu na najvećeg rivala jer ima pet bodova više, ali i trijumf od 1:0 u prvom ovosezonskom duelu.
Lider prvenstva je pobednika rešio već posle nepunih 20 minuta igre, prvo je Marković fantastičnim udarcem sa oko 25 metara doneo vođstvo, a potom je Šaponjić udvostručio prednost i potvrdio dobru formu.
Partizan je nastavio u istom ritmu, imao je terensku inicijativu, a do kraja poluvremena Darko Brašanac i Nemanja Petrović pogodili su prečku golmana Krznarića.
Smena trenera kao da je prijala Živkoviću, postigao je četvrti gol u poslednje tri utakmice, nakon što je glavom smestio loptu u mrežu posle centaršuta Nikole Ninkovića.
Fudbaleri Partizana su posle toga rutinski odigrali do kraja susreta i mislima već bili u sledećoj utakmici na stadionu „Rajko Mitić“.
Rezultati i strelci:
Partizan – Mladost Lučani 3:0 (Marković 12, Šaponjić 18, Živković 53)
Odigrano juče:
Donji Srem – OFK Beograd 4:0 (Antonov autogol 32, Mirković 51, Lakićević 80, Bogunović 83)
Voždovac – Crvena Zvezda 0:1 (Jović 57)
Napredak – Spartak Subotica 0:0
Novi Pazar – Vojvodina 0:1 (Ivanić 20)
Rad – Radnicki Kragujevac 1:0 (Milošević 80. penal)
Čukarički – Radnički Niš 1:1 (Brežančić 21. – Marjanović 79)
Borac – Jagodina 3:1 (Ožegović 5, 33, Stojanović – Đurić 51. penal)
Tabela: Partizan 56 bodova, Crvena zvezda 51, Čukarički 44, Vojvodina 40, Novi Pazar 36, Rad 34, OFK Beograd 32, Jagodina 30, Mladost 29, Spartak 25, Napredak i Donji Srem po 24, Radnički Niš i Borac po 23, Voždovac 18, Radnički Kragujevac 15.

Povezana vest:  Prvi put i dijaspora na memorijalnom turniru "Igrajmo za 16"