brazil pozdrav

Paragvaj iznenadio Brazil u četvrtfinalu Kopa Amerike

Fudbalska reprezentacija Paragvaja eliminisala je Brazil u četvrtifinalu Kopa Amerike, pobedivši na penale sa 4:3, pošto je regularni tok meča završen remijem – 1:1.
Heroj Paragvaja bio je Derlis Gonzales koji je u drugom poluvremenu – u 72. minutu sa bele tačke prvo izjednačio rezultat – posle vođstva Brazila golom Robinja u 15. minutu, da bi potom bio siguran i u penal seriji kojom je matiran petostruki svetski šampion.
Fudbalska istorija se ponovila, pošto je ovaj poraz Brazila bio gotovo identičan oniom koji su „karioke“ pretrpele 2011. u istoj fazi takmičenja od istog protivnika, takođe na penale.
Paragvaj će se u polufinalu u utorak sastati sa Argentinom, sa kojom su igrali nerešeno u prvom kolu – 2:2.
U prvom polufinalu u ponedeljak igraće Čile i Peru.