Napadnuta Mesijeva porodica tokom finala Kupa Amerike

Članovi porodice Lionela Mesija napadnuti su tokom finalne utakmice Kupa Amerike između Čilea i Argentine na Nacionalnom stadionu u u Santjagu.
Incident se dogodio pre završteka prvog poluvremena kada su pristalice Čilea počeli da vređaju porodicu napadača Barselone.
Nepoznati navijač udario je Mesijevog 28-godišnjeg brata Rodriga, posle čega je iz bebzbednosnih razloga njegova familija prebačena u televizijsku kabinu.
Pored Mesijeve, napadnuta je i porodica Serhija Aguera.
Fudbalska reprezentacija Čilea prvi put u istoriji osvojila je Kupa Amerike, pošto je u finalu pobedila Argentinu posle boljeg izvođenja penala – 4:1. U regularnih 90.minuta, a i kasnije u produžecima nije bilo golova.

Povezana vest:  SUPERLIGA SRBIJE, Partizan ubedljiv, Vojvodina pobedila posle preokreta