vojvodina mtk

Vojvodina slavila uz makazice Ožegovića

Fudbaleri Vojvodine večeras su na svom terenu savladali ekipu Javora iz Ivanjice sa 2:0 (1:0) u trećem kolu Superlige Srbije.
Strelci za Vojvodinu bili su Aleksandar Sanisavljević u 22. i Ognjen Ožegović u 75. minutu.
Novosađani su posle sjajne pobede nad Sampdorijom u Torinu od 4:0, večeras ostvarili i prvu pobedu u domaćem šampionatu i tako potvrdili da se nalaze u odličnoj formi.
Vojvodina je u vođsvo došla prelepim golom Stansavljevića iz slobodnog udarca sa oko 20 metara, kada je pogodio levi ugao gola golmana Đogatovića.
Do kraja prvog poluvremena Vojvodina je izvela još nekoliko lepih akcija, a posebno su po gol Javora bili opasni šutevi Uroša Stamenića u 28. i Mirka Ivanića u 39. minutu.
Gosti su bezuspešno pokušavali da centaršutevima ugroze gol Vojvodine, ali su te visoke lopte bile lak plen golmana domaćih Marka Kordića.
Ono što će dugo pamtiti svih 3.500 gledalaca, koliko ih je bilo večeras na „Karađorđu“, fantastičan je gol Ognjena Ožegovića koji je u 75. minutu prelepim „makazicama“ preko glave zakucao loptu pod prečku nemoćnog golmama Javora.
Vojvodina je mogla da ostvari i ubedljiviju pobedu jer je posle drugog gola imala još nekoliko odličnih šansi, ali je fudbalerima domaće ekipe nedostajalo malo više koncentracije u završnici napada.
Rezultati i strelci 3. kola Superlige:
Novi Pazar – Partizan 3:2 (Pavlović 21. penal, Aškovski 26, 72 – Trujić 12, Kojić 45)
Borac – Eukarieki 1:0 (Jevtovia 1)
Rad – Radnik 4:1 (Dabia 6, Arsenijevia 21. penal, Nenadovia 77, Mihajlovia 83 – Ćulum 32)
OFK Beograd – Vo?dovac 2:1 (?krbia 75, Jovanovia 84. penal – Sikimia 12)
Spartak – Mladost 2:0 (Makaria 39, Milo?evia 78)
Crvena zvezda – Radnieki Ni? 1:1 (Jović 87. – Rosić 41)
Jagodina – Metalac 0:1 (Merdović 22)
Vojvodina – Javor 2:0 (Stanisavljević 22, Ožegović 75)
Tabela: Borac 9 bodova, Partizan i Javor po 6, Crvena zvezda 5, Eukarieki, Mladost, Rad, Novi Pazar, Radnieki, Vojvodina, Metalac i Spartak po 4, itd.

Povezana vest:  Bordo pobedio Evian na startu francuskog prvenstva