Empoli FC v SS Lazio
Empoli pobedio Lacio

Fudbaleri Empolija pobedili su danas na svom terenu Lacio sa 1:0 u utakmici 14. kola italijanske Serije A.
I pored toga što je Lacio tokom većeg dela utakmice bio znatno bolji rival, tim Stefana Piolija nije uspeo da posle šest uzastopnih mečeva u Seriji A dođe do trijumfa.
Jedini gol na utakmici postigao je Lorenco Toneli u petom minutu posle kornera koji je izveo Leandro Paredes.
Srpski fudbaler Sergej Milinković-Savić je bio na terenu do 57. minuta, dok je Filip Đorđević za Lacio igrao 17 minuta više.
Empoli zauzima 12. mesto sa 18 bodova, jednim manje od desetoplasiranog Lacija.
Ranije danas Atalanta je na gostovanju u Rimu pobedila Romu sa 2:0, Udineze je sa 3:2 savladao Kjevo, a istim rezultatom je i Frozinone bio bolji od Verone. Karpi sa 2:1 je trijumfovao protiv Đenove.