Marić: Protiv Partizana derbi jeseni, sv…

Marić: Protiv Partizana derbi jeseni, sve je moguće

Marić: Protiv Partizana derbi jeseni, sve je moguće Trener fudbalera Vojvodine Zoran Marić rekao je da je predstojeći duel sa Partizanom u Humskoj, bez dileme, derbi jeseni u kojem će se...

Redakcija 31 okt 2014 Fudbal

Čitaj dalje

UEFA kaznila Rumune i Mađare zbog navija…

UEFA kaznila Rumune i Mađare zbog navijačkih incidenata

UEFA kaznila Rumune i Mađare zbog navijačkih incidenata Evropska fudbalska unija (UEFA) kaznila je danas rumunski i mađarski savez zbog navijačkih incidenata na utakmici dva nacionalna tima 11. oktobra u Bukureštu,...

Atletik, Hanover, Valensija i AZ Alkmar u četvrtfinalu

Fudbaleri Atletika Bilbao, Hanovera, Valensije i AZ Alkmara plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope pošto su večeras u revanš utakmicama osmine finala bili uspešniji od Mancecster Junajteda, Standarda, PSV-a i Udinezea. Atletik Bilbao je ponovo oduševio verne navijače i drugi put pobedio slavni Mančester Junajted, ovoga puta na domaćem terenu sa 2:1. Klub iz Baskije je već na poluvremenu stekao prednost, a Vejn Runi je desetak minuta pre kraja samo ublažio poraz velikog favorita.

Hanover je sigurno trijumfovao nad Standardom sa 4:0, Valensiji je bio dovoljan i remi u Ajndhovenu za prolaz dalje, dok je pravi podvig ostvario AZ Alkmar na gostovanju Udinezeu. Holandski predstavnik je braneći prednost od 2:0 iz prvog meča, gubio već posle 15 minuta istim rezultatom, ali je smogao snage da postigne zlata vredan gol i prođe dalje, iako je od 7. minuta igrao bez isključenog Vjergevera.

Rezultati:

Atletik Bilbao - Mancecster Junajted 2:1 (Ljorente 23, De Markos 66 - Runi 80)

Prvi meč 3:2, dalje ide Atletik Bilbao.

Hanover - Standard Lijež 4:0 (Abdelue 4, Kanu autogol 21, Konan 73, Pinto 90+2)

Prvi meč 2:2, dalje ide Hanover.

PSV Ajndhoven - Valensija 1:1 (Toivonen 64 - Rami 47)

Prvi meč 2:4, dalje ide Valensija.

Udineze - AZ Alkmar 2:1 (Di Natale 3. penal, 15 - Falkenburg 32)

Prvi meč 0:2, dalje ide AZ Alkmar.

Od 21.05 sati igraju Mančester Siti - Sporting Lisabon (prvi meč 0:1), Šalke - Tvente (0:1), Olimpijakos - Metalist (1:0) i Bešiktaš - Atletiko Madrid (1:3).