Hal Siti najmanje mesec dana bez Dosona Fudbaler engleskog premijerligaša Hal Sitija Majkl Doson odsustvovaće sa terena najmanje mesec dana zbog teže povrede tetive, potvrdio je menadžer kluba Stiv Brjus.Iskusni defanzivac...

Redakcija 19 dec 2014 Fudbal

Čitaj dalje

Juventus lako do bodova na Sardiniji

Juventus lako do bodova na Sardiniji Fudbaleri Juventusa savladali su večeras na gostujućem terenu ekipu Kaljarija sa 3:1, u prvoj utakmici 16. kola italijanske Serije A.Branilac titule opravdao je ulogu favorita...

Atletik, Hanover, Valensija i AZ Alkmar u četvrtfinalu

Fudbaleri Atletika Bilbao, Hanovera, Valensije i AZ Alkmara plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope pošto su večeras u revanš utakmicama osmine finala bili uspešniji od Mancecster Junajteda, Standarda, PSV-a i Udinezea. Atletik Bilbao je ponovo oduševio verne navijače i drugi put pobedio slavni Mančester Junajted, ovoga puta na domaćem terenu sa 2:1. Klub iz Baskije je već na poluvremenu stekao prednost, a Vejn Runi je desetak minuta pre kraja samo ublažio poraz velikog favorita.

Hanover je sigurno trijumfovao nad Standardom sa 4:0, Valensiji je bio dovoljan i remi u Ajndhovenu za prolaz dalje, dok je pravi podvig ostvario AZ Alkmar na gostovanju Udinezeu. Holandski predstavnik je braneći prednost od 2:0 iz prvog meča, gubio već posle 15 minuta istim rezultatom, ali je smogao snage da postigne zlata vredan gol i prođe dalje, iako je od 7. minuta igrao bez isključenog Vjergevera.

Rezultati:

Atletik Bilbao - Mancecster Junajted 2:1 (Ljorente 23, De Markos 66 - Runi 80)

Prvi meč 3:2, dalje ide Atletik Bilbao.

Hanover - Standard Lijež 4:0 (Abdelue 4, Kanu autogol 21, Konan 73, Pinto 90+2)

Prvi meč 2:2, dalje ide Hanover.

PSV Ajndhoven - Valensija 1:1 (Toivonen 64 - Rami 47)

Prvi meč 2:4, dalje ide Valensija.

Udineze - AZ Alkmar 2:1 (Di Natale 3. penal, 15 - Falkenburg 32)

Prvi meč 0:2, dalje ide AZ Alkmar.

Od 21.05 sati igraju Mančester Siti - Sporting Lisabon (prvi meč 0:1), Šalke - Tvente (0:1), Olimpijakos - Metalist (1:0) i Bešiktaš - Atletiko Madrid (1:3).