nba novi logo

NBA VESTI

Poraz Klivlenda, slavlje Finiksa i Majamija

Predvođen Luom Vilijamsom, koji je sa 36 koševa ostvario lični rekord, Toronto je kao gost savladao Klivlend sa 110:93 i zadržao lidersku poziciju u Istočnoj konferenciji NBA lige sa skorom od 11 pobeda i dva poraza.
Početak utakmice nije nagoveštavao ovakav epilog s obzirom da je posle osam minute igre Klivlend vodio sa 26:8. Gost je, međutim, vrlo brzo „posložio kockice“ i već na poluvremenu imao aktivan rezultat (56:54).
Na suprotnoj strani igrači Klivlenda ušli su u kontra ritam iz kojeg nisu izašli do kraja susreta pa su doživeli četvrti uzastopni poraz. Prvi as gostujućeg tima Lebron Džejms nije vezao četiri neuspeha još od prve sezone u Majamiju kada je njegov tim izgubio pet uzastopnih utakmica.
Protiv Toronta Džejms je ostvario dvocifren učinak u dve kategorije (15 koševa i deset asistencija), ali to nije bilo dovoljno da bi se pobedio lider Istoka.