SRB - BEL 24U Vilsbiburgu: Nemačka – Srbija 3:2

Seniorke Srbije i Nemačke odigrale su večeras u Vilsbiburgu prijateljsku utakmicu u okviru priprema za XXII Gran Pri 2014. Nemačka je pobedila Srbiju sa 3:2, po setovima 12:25, 25:16, 16:25, 25:21 i 15:12, posle 113 minuta igre. Utakmicu je posmatralo 1377 gledalaca.

Seniorke Srbije su odlično počele utakmicu i vrlo brzo i lako dobile prvi set sa 25:12. U drugom setu uzvratila je Nemačka, koja je izjednačila na 1:1 posle 25:16. U trećem setu, ponovo je Srbija bila ta koja je diktirala tempo igre. Srbija je treći set rešila u svoju korist sa 25:16. Četvrti set je pripao Nemačkoj, koja je od početka imala minimalnu prednost, a zatim je i povećala za konačnih 25:21 i izjednačenje na 2:2 u setovima. Peti set je počeo odlično za domaćina, koji je poveo sa 5:0, pa 6:2 i 8:4 na promeni strana. Uspela je Srbija u finišu da smanji prednost Nemica na 11:10, ali je Nemačka sa dva vezana poena povela sa 13:10. Sjajnom odbranom, pre svega, a zatim i odličnim napadom, Srbija je smanjila na 13:12. Posle tajm – auta Đovanija Gvidetija, Nemačka je stigla do dve meč lopte – 14:12, a zatim realizovala prvu za konačnih 15:12 i 3:2 u setovima.

Povezana vest:  VINER LIGA, SENIORI, Šesta pobeda Zvezde, Vojvodina bolja od Požarevca

Srbija i Nemačka će u subotu, 26. jula i nedelju, 27. jula odigrati još dve, nezvanične prijateljske utakmice u Vilsbiburgu.

Seniorke Srbije će iz Nemačke nastaviti put u Koreju, gde će od 1. – 3. avgusta igrati na turniru B grupe I divizije XXII Gran Prija 2014.