czravena-004CEV ČELENDŽ KUP ZA SENIORE 2014/2015

Zvezda korak bliže polufinalu

Odbojkaši Crvene zvezde korak su bliže polufinalu Čelendž Kupa pošto su u taj brejku načinili peokret i pobedili Ravenu sa 3:2. Istina, umalo crveno-beli da prokockaju vođstvo od 2:0 , ali posle sjajne partije u samoj završnici meča i spašene tri meč lopte, uspeli su da zabeleže trijumf i na revanš u Forli idu sa prenošću od 1:0 u pobedama.

Meč između Crvene zvezde i italijanske Ravene posmatralo je 510 gledalaca a sudile su Anton Probst iz Nemačke i Aleksander Rjabtsov iz .Rusije Meč je završen posle  124 minuta , 3:2 u setovima 25:18, 25:23, 22:25, 17:25 i 17:15

CRVENA ZVEZDA: Okolić 9, Jevtić (libero), Stefanović, Stoilović 20, Gmitrović 23, Koprivica 20, Milutinović 7, Nejić, Martinović, Kecman, Blagojević1, Buculjević 4. Trener: Dragan Kobiljski.

CMC RAVENA: Mengozi 6, Rići 17, Kavana 1, Zapoli, Gebriele, Jeliažkov 8, Kumentakis 9, Goi (libero), Zanata 4, Bari (libero), Mekibin 2, Čebulj 2. Trener: Ariel Valdo Kantor.

Povezana vest:  Predsednik OKS Božidar Maljković svečano uručio nagradu Tijani Bošković za najuspešniju sportistkinju u timskim sportovima u 2022. godini

CZvsRAV-002Izuzetno motivisano Crvena zvezda je ušla u sam susret. Do drugog tehničkog tajm auta vodila se bitka poen za poen a onda su crveno-beli serijom od 7:0 stigli do nedostižne prednosti od 23:16 i to pre svega asevima Filipa Stopilovića, dobrim blokom Vuka Milutinovića i sigurnim napadima Lazara Koprivice i Aleksandra Gmitrovića. Na kraju seta na semaforu je stajalo 1:0 za domaćina – 25:18.

U drugom period meča Zvezda je povela 8:4 I 16:14  kada su gosti stigli do izjednačenja 18:18. Odlično su puleni Dragana Kobiljskog odigrali svaku akciju, borili se za svaki poen pa su u završnici seta imali vođstvo od 22:19 i 23:20. Iako se činilo da će i ovaj set lako pripasti domaćinu, gosti su preko Čebulja I greškom Koprivice stigli do izjednačenja 23:23. Ipak, sjajni Gmitrović uz dve asistencije Buculjevića drugi set je rešio u korist Zvezde 25:23 i vođstvo 2:0 u setovima.

U trećem setu Zvezda se držala do samog kraja, u nekoliko navrata stizala razliku koju je protivnik napravio od drugog tehničkog tajm auta i konstantno držao(13:16, 18:21,) ali su gosti ipak set završili u svoju korist 22:25.

Povezana vest:  Istorijski rezultat: VOJVODINA NS SEME POBEDNIK KUPA IZAZIVAČA!!!

I u četvrtom setu je Zvezda imala prednost od 8:4 i 15:13 kada je Ravena izjednačila 16:16 a zatim se i odvojil ana 16:20. Tada je opala koncentracija pulena trenera Kobiljskog, napravili su nekoliko grešaka u nizu dok su gosti uz seriju aseva Čebulja izborili taj brejk. Sa serijom od 0:5 Ravena je set završila 17:25.

Otvorila je Zvezda taj brejk sa vođstvom 5:3 i 6:4 kada je Čebulj uzeo stvari u svoje ruke i izjednačio a zatim i poveo svoj tim do prenosti na promeni strana 6:8.  Došli su domaći odbojkaši do poravnanja preko Koprivice 11:11 ali su gosti opet pobegli na +2 preko nezadrživog Čebulja (11:13). Spasila je Zvezda dve meč lopte (12:14, 14:14) a onda je Gmitrović izblokirao Kumentakisa za 15:14. Koprivica je iskoristio drugu meč loptu za pobedu od 3:2 – 17:15.

Povezana vest:  BEACH VOLLEY – EVROPSKO PRVENSTVO 2014, Basić/Drobnjak zauzele 17. mesto

SENIORI – KUP IZAZIVAČA 2015. – ČETVRTFINALE

PRVE UTAKMICE:

UTORAK, 3. MART:

(2) Benfika Lisabon (POR) – Etnikos Aleksandropolis (GRE)      3:0 (25:18, 25:22, 25:19)

SREDA, 4. MART:

Istanbul (dvorana „Burhan Felek):

(3) Galatasaraj Istanbul (TUR) – Vojvodina NS Seme (SRB)      3:1 (23:25, 25:21, 25:21, 28:26)

Beograd (dvorana „Šumice“):

(1) Crvena zvezda (SRB) – CMC Ravena (ITA)   3:2 (25:18, 25:23, 22:25, 17:25, 17:15)

(4) Malije Mili Pjango Ankara (TUR) – Strojitelj Minsk (BLR)      3:0 (25:20, 25:19, 25:20)