GP NOVOG SADA ARUNOVIC NA POSTOLJUSedam medalja i zlatne za Arunovićevu, Birešovu i Mikeca na „VN Novog Sada“

Srpski strelci osvojili su sedam medalja (tri zlatne, tri srebrne i bronzanu) prvog dana „Velike nagrade Novog Sada“ u streljaštvu.
Vazdušnim pištoljem slavili su Zorana Arunović i Damir Mikec, a vazdušnom puškom juniorka Marta Bireš, srebrne medalje vazdušnom puškom pripale su Andrei Arsović i Milutinu Stefanoviću, kao i Dimitriju Grgiću vazdušnim pištoljem, dok se bronzom okitila Katarina Biserčić vazdušnom puškom.
Bilans je mogao da bude još bolji, jer je Bobana Veličković osvojila četvrto mesto vazdušnim pištoljem, iako je imala isti broj krugova (377) kao i Hrvatica Hlebec, ali manji broj unutrašnjih centara (10-9). I Andrija Zlatić je završio na četvrtom mestu ovim oružjem sa samo krug manje od trećeplasiranog. Milenko Sebić je bio blizu bronze u gađanju vazdušnom puškom, zauzeo je četvrto mesto sa samo 0,3 kruga slabijim rezultatom od trećeplasiranog Bugarina Rizova.
Visoko četvrto mesto zauzela je i Ivana Maksimović vazdušnom puškom, peti je ovim oružjem bio Stevan Pletikosić, a šesta Dragana Todorović.
Juniorka Marta Bireš osvetlala je obraz srpskom omladinskom pogonu na ovom takmičenjeu osvajanjem zlata vazdušnom puškom. U gornji juniorski dom, petim mestom vazdušnim pištoljem, ušli su još Jovana Dragačevac i Dragan Građin.
Prošle godine, u tri dana srpski strelci su na „VN Novog Sada“ osvojili 17 medalja (pet zlatnih, sedam srebnih i pet bronzanih). Seniori su osvojili sedam (2 – 4 – 1), juniori deset (3 – 3 – 4).
Drugog dana „Velike nagrade Novog Sada“, na kojoj učestvuju srelci iz Hrvatske, Slovenije, Bugarske, Crne Gore, BiH, Mađarske, Salvadora i Srbije, na malokalibarskom strelištu organizatora, družine Novi Sad, žene će gađati MK pištoljem 30 plus 30 metaka (finale u 15 časova), a MK puškom su na programu oba trostva – 3 puta 20 za žene (finale od 16,30) i 3 puta 40 za muškarce (finale od 17,45).
Rezultati, prvi dan „Velike nagrade Novog Sada“ – vazdušni pištolj, seniorke: 1. Zorana Arunović (Srbija) 385, 2. Pervan 381, 3. Hlebec (obe Hrvatska) 377, 4. Bobana Veličković 377, 5. Jasna Šekarić (obe Srbija) 377… 10. Aleksandra Ristović 372, 11. Jasmina Grgić 370, 14. Danica Rašeta 369, 15. Jovana Dragačevac 367, 16. Ana Alentijev (sve Srbija) 366 krugova itd.
Seniori: 1. Damir Mikec 582, 2. Dimitrije Grgić (obojica Srbija) 580, 3. Posavec (Hrvatska) 576, 4. Andrija Zlatić (Srbija) 575 krugova itd.
Juniori: 1. Kirov (Bugarska) 551, 2. Ceper (Slovenija9) 549, 3. Đurić (BiH) 546, 5. Dragan Građin (Srbija) 535 krugova.
Juniorke: 1. Stojanova 374, 2. Nenčeva 374, 3. Boteva (sve Bugarska) 370…5. Jovana Dragačevac 367, 6. Ana Alentijev 368, 7. Jelena Tomić 364 …9. Lea Aleksić (sve Srbija) 359 krugova itd.
Vazdušna puška, seniorke: 1. Pejčić (Hrvatska) 418, 2. Andrea Arsović 416,2, 3. Katarina Biserčić 414,6 4. Ivana Maksimović 413 …6. Dragana Todorović 411,8, 9. Jelena Živković 411,7 10. Marta Bireš (sve Srbija) 411,4 …16. Melisa Mikec (Salvador) 409,1 krug itd.
Juniorke: 1. Marta Bireš (Srbija) 611,4, 2. Taneva (Bugarska) 411,4, 3. Zeljković (Hrvatska) 411,4, 4. Tiha Todrović (Srbija) 407,4 itd.
Seniori: 1. Šidi (Mađarska) 626,3, 2. Milutin Stefanović (Srbija) 624,5, 3. Rizov (Bugarska) 622,2, 4. Milenko Sebić 621,9, 5. Stevan Pletikosić 620,2…8. Dejan Pešić 618,6, 9. Stefan Aleksandrovski (svi Srbija) 618,4 kruga itd.
Juniori: 1. Mirčev (Bugarska) 613,7, 2 Petričević (Hrvatska) 613,2, 3. Spacek (Hrvatska) 613,2 …8. Miloš Ivanović 604,7, 9. Marko Maksimović 602, 11. Aleksandar Teodorović (svi Srbija) 589,5 krugova itd.

Povezana vest:  Rašeta sa ličnim rekordom 25. na Univerzijadi