POSLEDNJI DAN GRANADA KRAJ BIRES I KOLARIKJuniorke sedme MK puškom trostav

Ženska juniorska reprezentacija Srbije osvojila je sedmo mesto MK puškom trostav na 51. Šampionatu sveta u streljaštvu u Granadi sa 1.710 krugova (Babić 573, Kolarik 571, Bireš 565). U konkurenciji 12 selekcija zlatna medalja pripala je Nemačkoj sa 1.736 krugova, srebrom su se okitile Švajcarkinje sa 1.735, dok je bronzu osvojila Kina sa 1.731 krugom.
Od srpskih juniorki, najbliža pojedinačnom finalu bila je Milica Babić koja je završila na 20. mestu sa 573 kruga (klečeći 193, ležeći 198, stoječi 182) i do plasmana među osam najboljih nedostajalo joj je pet krugova. U prvoj seriji stojećeg stava imala je 89 krugova i propustila šansu da se uključi u borbu za odličja.
U konkurenciji 50 juniorki, na 24. mesto plasirala se Tijana Kolarik sa 572 kruga (192, 195 i 185), dok je na 37. poziciji takmičenje završila Marta Bireš sa 565 krugova (189, 191, 185).
Šampionka sveta sa novim svetskim rekordom finala od 455,8 krugova (stari Julija Karimova, Rusija – 413,7, Svetski kup u Fort Beningu 2014) postala je Rui Jioa Pei (Kina). Srebro je pripalo Nini Kristen (Švajcarska) sa 453,8, dok je bronzu osvojila Selina Gšvandtner (Nemačka) sa 443,8 krugova.
Srpski strelci su ovom disciplinom završili učešće na 51. Prvenstvu sveta u Granadi. Okitili su se sa tri medalje i osvojili dve olimpijske vize za Rio 2016. Zlatnu medalju osvojila je ženska reprezentacija vazdušnim pištoljem (Šekarić, Z. Arunović, Veličković) dok su dve bronzane medalje pripale ženskoj reprezentaciji vazdušnom puškom (Maksimović, Biserčić, Arunović) i muškoj reprezentaciji MK puškom 60 metaka ležeći (Pletikosić, Sebić, Mirosavljev).
Olimpijsku vizu donele su Jasna Šekarić vazdušnim pištoljem i Andrea Arsović vazdušnom puškom. Streljački sport je prvi sport u Srbiji čiji su sportisti ispunili olimpijske norme.
Evo i ostalih plasamna na SP – seniorske kategorije – peta mesta: Andrea Arsović (vazdušna puška), muška reprezentacija vazdušnom puškom (Stefanović, Sebić, Pletikosić).
Šesta mesta: ženska reprezentacija MK puškom trostav (Živković, Arsović, Maksimović), ženska reprezentacija MK pištoljem (Šekarić, J. Grgić, Z. Arunović), muška reperezentacija MK pištoljem (D. Grgić, Mikec, Zlatić).
Sedma mesta: Jasna Šekarić (vazduni pištolj), muška reprezentacija vazdušnim pištoljem (Mikec, Zlatić, D. Grgić).
Osmo mesto: muška reprezentacija MK puškom trostav (Mirosavljev, Pletikosić, Sebić).
Plasmani među 25: 12. Milutin Stefanović (vazdušna puška), 14. Stevan Pletikosić (MK puška trostav), 14. Bobana Veličković (vazdušni pištolj), 16. Dimitrije Grgić (MK pištolj), 16. Jasmina Grgić (MK pištolj), 17. Milenko Sebić (MK puška 60 ležeći), 18. Nemanja Mirosavljev (MK puška trostav), 19. ženska reprezentacija MK puškom 60 ležeći sa državnim rekordom (Arsović, Živković, Maksimović), 20. Adrea Arsović (MK puške 60 metaka ležeći) – državni rekord, 21. Ivana Maksimović (vazdušna puška), 22. Jasna Šekarić (MK pištolj), 23. Zorana Arunović (vazdušni pištolj), 25. Damir Mikec (vazdušni pištolj).
Juniorske kategorije – sedmo mesto: ženska reprezentacija MK puškom trostav (Kolarik, Babić, Bireš).
Osmo mesto: ženska reprezentacija MK puškom 60 metaka ležeći (Bireš, Babić. Kolarik).
Deveto mesto: ženska reprezentacija vazdušnom puškom (Babić, Bireš, Todorović).
Deseto mesto: Andrija Milovanović (vazdušna puška), muška reprezentacija vazdušnom puškom (Milovanović, Ivanović, Jovanović).
12. mesto. Tijana Kolarik (MK puška 60 ležeći).
16. mesto: Milica Babić (vazdušna puška).
20. mesto. Milica Babić (MK puška trostav).
21. mesto: Milica Babić (MK puka 60 ležeći).
24. mesto. Tijana Kolarik (MK puška trostav).

Povezana vest:  Prve pobede Maksimovićeve, Pešića, Grgića i Ristovićeve u Kupu SS Srbije