vn ns juniori v puska

Čak 14 medalja strelcima Srbije prvog dana „Velike nagrade Novog Sada“

Dobar početak za srpske strelce na „Velikoj nagradi Novog Sada“. Prvog dana osvojili su 14 medalja – pet zlatnih, četiri srebrne i pet bronzanih. Seniori su se okitili sa sedam trofeja (3 – 2- 2) baš kao i juniori (2 – 2 – 3). Titulu je jedino odbranila Zorana Arunović u gađanju pištoljem za seniorke.
Zlatom su se u gađanju vazdušnom puškom okitili seniorski reprezentativac Srbije Milutin Stefanović i dvoje juniora Ivana Marić iz staropazovačkog Jedinstva i reprezentativac Srbije Stevan Jovanović iz kragujevačkog „Čika Mate“. Pištoljem slavili su seniorski reprezentativci Zorana Arunović i Dimitrije Grgić.
Srebrne medalje pripale su pištoljem Jasni Šekarić reprezentativki Srbije i juniorki Mariji Šunjevarić iz užičkog „Alekse Dejovića“ dok su puškom druga mesta osvojili Ivana Marić za seniorke i junior Miloš Ivanović iz kragujevačkog „Čika Mate“.
Seniorka kluba „Valeter pistols“ iz Kikinde Brankica Zarić osvojila je bronzu pištoljem, kao i strelac Novog Sada Rastko Jokić i juniorka „Alekse Dejović“ Jovana Dragačevac. Puškom, bronzama su se okitili Đorđe Savić („Oko sokolovo“, Kosjerić) i Krstina Stevanović (Crvena zvezda).
U gađanju pištoljem postolje je bilo puno srpskih seniorki. Zorana Arunović (Crvena zvezda) je odbranila titulu sa odličnim rezultatom od 388 krugova. Kod seniora ovim oružjem ubedljivo je slavio je Kragujevčanin Milutin Stefanović i pištoljem Dimitrije Grgić iz beogradskog Akademca koji su prošle godine bili drugi. Grgić je imao solidna 582 kruga i za devet krugova bio je bolji od prvog pratioca…
Puškom, mlada Ivana Marić je za 0,7 krugova izgubila prvo mesto za seniorke u odnosu na Bugarku Ivančevu.
Takmičenje je održano na novom strelištu za vazdušno oružje koje je otvoreno ove godine, kada organizator „Velike nagrade Novog Sada“ Streljačka družina „Novi Sad 1790″ slavi 225. rođendan.
Drugog dana učesnici iz devet zemalja Mađarske, Slovenije, Hrvatske, Češke, Bugarske, Mongolije, Bih, Rusije i Srbije, nadmetaće se MK puškom – trostav za trofeje i nagrade od 300, 200 i 100 evra.
Prošle godine na „VN Novog Sada“ prvog dana srpski strelci osvojili su sedam medalja (tri zlatne, tri srebrne i bronzanu): vazdušnim pištoljem slavili su Zorana Arunović i Damir Mikec, a vazdušnom puškom juniorka Marta Bireš, srebrne medalje vazdušnom puškom pripale su Andrei Arsović i Milutinu Stefanoviću kao i Dimitriju Grgiću vazdušnim pištoljem, dok se bronzom okitila Katarina Biserčić vazdušnom puškom.
Rezultati, prvi dan „Velike nagrade Novog Sada“ – vazdušno oružje – puška, seniori (nije se gađalo finale): 1. Milutini Stefanović (Srbija) 624,4 kruga, 2. Anton Rizov (Bugarska) 622,7, 3. Petar Gorša (Hrvatska) 622,3 kruga itd. Ukupno 16 učesnika.
Juniori: 1. Stevan Jovanović (Srbija) 619,1, 2. Miloš Ivanović („Čika Mata“, Kragujevac) 613,1. 3. Đorđe Savić („Oko sokolovo“, Kosjerić) 601,5 kruga itd. Ukupno šest juniora.
Seniorke: 1. Viktoria Ivančeva (Bugarska) 413,7, 2. Ivana Marić (Srbija) 413, 3. Danijela Vukadin (Hrvatska) 412,6 krugova itd. Ukupno 18 učesnica.
Juniorke: 1. Ivana Marić (Jedinstvo, Stara Pazova) 413, 2. Danijela Vukadin (Hrvatska) 412,6, 3. Krstina Stojanović (C. zvezda) 411,6 krugova itd. Ukupno 10 juniorki.
Pištolj – seniorke: 1. Zorana Arunović (Srbija) 388, 2. Jasna Šekarić (Srbija) 380, 3. Brankica Zarić („Valter pistols“, Kikinda) 379 krugova itd. Ukupno osam učesnica.
Juniorke: 1. Lidia Nenčeva (Bugarska) 375, 2. Marija Šunjevarić 368, 3. Jovana Dragačevac (obe „Aleksa Dejović“, Užice) 366 krugova. Tri juniorke.
Seniori: 1. Dimitrije Grgić (Srbija) 582, 2. Željko Posavec (Hravtska) 573, 3. Rastko Jokić (Novi Sad) 570 krugova itd. Ukupno šest učesnika.

Povezana vest:  Maksimovićeva četvrta, Pletikosić šesti u Granadi