rodzer federer dan 1

Federer u polufinalu ,pobedio Congu

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se danas u polufinale turnira u Monte Karlu, pošto je u četvrtini finala pobedio Francuza Žoa-Vilfreda Congu sa 2:1 u setovima 2:6, 7:6, 6:1. Federer je u njihovom 15. međusobnom duelu za dva sata i 26 minuta igre došao do 11. pobede.
Conga je prvi set dobio relativno lako, oduzeo je Švajcarcu dva servisa i pritom spasio tri brejk lopte.
U drugom setu Federer je sve vreme pritiskao servis Francuza, imao je čak devet brejk lopti, ali je Conga svaku od njih spasio, pa je taj period igre okončan posle taj-brejka. Odlučujući gem drugog seta pripao je Švajcarcu rezultatom 8:6, koji je četiri puta oduzeo servis Congi, dok je njemu to triput pošlo za rukom.
Poslednji set u potpunosti je pripao Švajcarcu, koji je dvaput oduzeo servis Francuzu. Federer će se u polufinalu sastati sa boljim iz duela između sprskog tenisera Novaka Đokovića i Španca Giljerma Garseije-Lopesa.

Povezana vest:  ATP DUBAI, Endi Marej odustao od turnira u Dubaiju