Čuveni američki dizajnerski magazin Grafis i ove godine nagradio je radove Mirka Ilića. Zlato u kategoriji postera dodeljeno je Iliću za plakate predstava Bolest mladosti i Razvojni put Bore šnajdera Jugoslovenskog dramskog pozorišta uz obrazloženje: Smeli. Provokativni. Nezaboravni. Dizajner Mirko Ilić podigao je promociju teatra na viši nivo sa zadivljujućim plakatima predstava Jugoslovenskog dramskog pozorišta. Od slomljenih srca do redizajna simbola, njegov rad je tamo gde se umetnost susreće sa dramom. Poznat po oštrim, promišljenim i provokativnim vizualima, Ilić je još jednom dokazao vitalnost u svetu dizajna i za plakate predstava rađenih za JDP osvojio Zlato u kategoriji Najbolji plakat u 2025. Ilićevi plakati za predstave „Bolest mladosti” i „Razvojni put Bore šnajdera” su masterklas u vizuelnom „pričanju priča”. Mirko je „uhvatio” emocionalnu i ideološku nit sa neverovatnom precizinošću. Reč je o testamentu kreativnosti bez limita – navodi se u obrazloženju nagrade. I proteklih godina plakati koje je Mirko Ilić dizajnirao za predstave Jugoslovenskog dramskog pozorišta, magazin Grafis je nagrađivao i objavljivao u godišnjaku koji predstavlja najbolji svetski dizajn u prethodnoj godini.
U oktobru su plakati za predstave Edip, Moj muž, Limeni doboš, Ujka Vanja i Gubitnik bile deo izložbe „Dizajn evropskog teatarskog plakata” u Kini koja je deo Umetničke nedelje vizuelnog dizajna u organizaciji Akademije lepih umetnosti u Čengdu (Kina).
O plakatima koje Ilić dizajnira za JDP u jednom od najzačajnijih i najuticajnijih dizajnerskih magazina na svetu „Dejli Heler” pisao je i dugogodišnji umetnički direktor Njujork Tajmsa, profesor, bloger i autor Stiven Heler koji je za svoje dizajnerske radove dobio brojna prestižna priznanja: Ponekad plakat povede posmatrača misterioznim putevima. Osam sezona u kojima Mirko Ilić dizajnira plakate za Jugoslovensko dramsko pozorište iz Beograda veoma su posebne pošto je umetniku omogućeno da interpretira materijal onako kako ga on vidi i doživljava. Svaka sezona je izvedena u drugačijem, uniformnom maniru. Ove okolnosti su savršene za konceptualnog umetnika koji ima potrebu da pravi lični ritam svirajući u svoj “limeni doboš” (kako se i zove jedna od predstava za koju je radio plakat). Umetnik ima slobodu da stvara slobodno, dok god privlači pažnju publike – naveo je Heler.