SPARTAK-ZVEZDA 23Zvezda rutinski savladala Novi Pazar

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas na svom terenu Novi Pazar sa 2:0 u utakmici šestog kola Super lige Srbije.
Zvezda je do trijumfa u Beogradu, pred oko 7.000 gledalaca, došal golovima Đorđa Rakića u 14. i 54. minutu.
Crveno-beli su od početka utakmice napadali, a prvu šansu su realizovali u 14. minutu. Nejc Pečnik je sa levog boka jako ubacio loptu u peterac, a na drugoj stativi sam je bio Rakić, koji je lako sa pet metara savladao Zlatka Živkovića.
Domaća ekipa je do poluvremena mogla do ubedljivije prednosti, a najbolju priliku propustio je Miloš Bosančić u 28. minutu kada je, na centaršuta Nikole Mijailovića, pogodio stativu.
Novi Pazar je u finišu poluvremena pokušao da izjednači, ali nisu ozbiljnije uspeli da ugroze gol Predraga Rajkovića.
Najbolju šansu za Novi Pazar propustio je Bojan Đorđević, koji je posleo soloprodora izašao sam ispred Rajkovića, ali je šutirao pored gola.
Zvezda je na početku drugog poluvremena postavila konačan rezultat, a novi gol postigao je Rakić. On je sa 20 metara šutirao, a lopta je na putu ka golu zakačila jednog odbrambenog igrača i završila u mreži Živkovića.
Novi Pazar je potom zaigrao ofanzivnije, ali nije ozbiljnije pripretio Rajkoviću.
Zvezda je posle ovog trijumfa izbila na prvo mesto sa 16 bodova, jednim više od Partizana, koji se sutra u Kragujevcu sastaje sa Radničkim 1923.
Novi Pazar ostaje na 11. mestu Super lige sa sedam bodova.