ukrajina_logo_fudbalSelektor reprezentacije Ukrajine podneo ostavku

 

Selektor fudbalske reprezentacije Ukrajine Miron Markevič podneo je danas ostavku zbog toga što je Fudbalski savez kaznio njegov klub Matalist iz Harkova zbog učestvovanja u nameštanju rezultata utakmice.

Fudbalski savez Ukrajine u utorak je saopštio da je posle istrage utvrđeno da je rezultat utakmice iz aprila 2008. godine, između Metalista i Karpata iz Lavova bio namešten, zbog čega su kažnjeni brojni funkcioneri i grači kluba iz Harkova.

Povezana vest:  Italija spremna da proslavi titulu

Iako je utvrđeno da Markevič nije bio umešan, odlučio je da iz „moralnih razloga“ podnese ostvaku na mesto selektora. On je 2005. godine preuzeo Metalist, a dve godine pre toga bio je trener Karpata.

-Fudbalski savez se potpuno diskreditovao nedavnom odlukom da kazni Metalist. Ne osećam moralnu obavezu da radim za organizaciju koja nemerno uništava fudbal u Harkovu – rekao je Markevič.

Povezana vest:  Stojanović: Još ne znam tim za Javor

Markevič, koji je preuzeo nacionalni tim u februaru, ostaće trener fudbalskog kluba Metalist iz Harkova.

Ukrajina će, zajedno sa Poljskom, biti domaćin Evropskog fudbalskog prvenstva 2012. godine.