Podmlađena fudbalska reprezentacija Srbije osvojila je bod (0:0) protiv evropskog prvaka Španije u meču prvog kola grupe A4 Lige nacija.

Španija, koja je meč počela sa osam startera iz finala Evropskog prvenstva, dominirala je od početka utakmice sredinom terena, ali je prvu šansu imala desetkovana povredama Srbija.

Saša Lukić je u šestom minutu posle odbijene lopte bio neprecizan sa ivice šesnaesterca.

Povezana vest:  Dodić: Ohrabruje povratak Petkovića i Brašanca

Najbolju šansu u prvom poluvremenu Španija je imala u 32. minutu, ali je golman Srbije Predrag Rajković odlično odbranio udarac Ajozea Pereza sa ivice šesnaesterca.

Dva minuta kasnije Srbija je imala najbolju šansu – Andrija Živković je proigrao Luku Jovića koji bio sam pred golmanom Španije, ali je sa šest, sedam metara, promašio ceo gol.