Mark_Noble

Mančester posle preokreta slavio na Apton parku

 

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su kao gosti ekipu londonskog Vest Hema sa 4:2 u prvoj utakmici 31. kola prvenstva Engleske, zahvaljujući preokretu u režiji Vejna Runija.

Vest Hem je do 65. minuta vodio sa 2:0 golovima Marka Nobla iz penala, ali je onda napadač Mančestera sa tri pogotka doneo prednost svom timu. Konačan rezultat postavio je Havijer Ernandes šest minuta pre kraja utakmice.

Povezana vest:  Mandžukić propušta meč protiv Napolija u kupu

Oba jedanaesterca za domaći tim iznudio je Karlton Kol. Prvo je u 11. minutu naterao Patrisa Evru da igra rukom, a potom je u 25. Iznudio prekršaj Nemanje Vidića. Runi je na 2:1 smanjio u 65. minutu golom iz slobodnog udarca, da bi u 73. minutu postigao svoj 100. pogodak za Mančester junajted u ligaškim utakmicama.

Povezana vest:  Mesi veliki favorit za osvajanje Zlatne lopte

Sudija Li Mejson je u 79. minutu dosudio i treći penal na utakmici, ali prvi za goste, nakon što je Metju Apson igrao rukom posle centaršuta Fabija. Precizan sa bele tačke bio je Runi koji je golmana Vest Hema Roberta Grina poslao u jednu stranu, a loptu u drugu.

Posle propuštene šanse Darena Gibsona, koji je na dodavanje Dimitra Berbatova šutirao preko gola, prednost Mančester junajteda uvećao je Ernandes na centaršut veterana Rajana Gigsa. Mančester junajted sada ima osam bodova više od drugoplasiranog Arsenala, koji ima dva meča manje, dok je Vest Hem ostao na 17. mestu Premijer lige.

Povezana vest:  Sanderlend uzeo bod Čelsiju