Streljački savez Beograda je ovih dana rešio veliki problem koji se javio pre nekoliko decenija. SSB je najzad i zvanično postao korisnik objekata i zemljišta na Strelištu Mirijevo. Prevaziđene su pravne prepreke, zbog kojih nije bilo moguće realizovati nekoliko puta planirano renoviranje strelišta.
Dragan Milisavljević, generalni sekretar SSB, podseća na koren problema:
– Prošlo je 63 godina otkako je Streljački savez Srbije-Gradski odbor Beograda upisan u zemljišne knjige kao korisnik zemljišta na Strelištu Mirjevo (1954. godine), po rešenju Republike Srbije. Greškom policije i čelnika tadašnjeg saveza pravno lice koje je osnovano 19 maja 1948. nije registrovano pod pomenutim imenom. Tek 1963. godine se registruje savez pod imenom Streljački odbor Beograda. Od tog trenutka nastaju pravni problemi, koji su pratili beogradsko streljaštvo sve do danas.
Bilo je više pokušaja da se strelište rekonstruiše, ali zbog činjenice da se u zemljišnim knjigama nije vodio Streljački savez Beograda i da postojeći objekti nisu postojali, rekonstrukcija nije bila moguća, nastavlja Milisavljević, dodajući da je 2007. godine, kada je došao na mesto generalnog sekretara, zatekao teško stanje kada se govori o statusu strelišta.
–Uhvatio sam se u koštac sa do tada nerešivim problemom. Skupština Streljačkog saveza Beograda je donela odluku o davanju na korišćenje i vlasništvo strelište Mirijevo Sportskom savezu Beograda, a da se zauzvrat sa investitorima napravi Sportski centar Mirijevo. Sam ugovor je bio ništavan jer SSB nije bio vlasnik ni korisnik pomenutog strelišta. Uspeo sam da tadašnjim čelnicima Sportskog saveza predočim problem i dam zahtev da se raskine ugovor što je i Skupština pomenutog saveza i učinila. Time je otvoren put za dokazivanje korisništva odnosno postojanja pravnog lica od 1948. do 1963. godine. Jedini dokaz sam uz konsultacije pravnika iz katastra, pronašao u republičkom PIO fondu gde je postojala informacija o zaposlenima u tadašnjem savezu. Tako se otvorio put da uz zahtev za upis SSB kao korisnika zemljišta upišem i objekte na pomenuti naziv. Ostalo je još posla oko upisa 1,2 hektara zemljišta koje delimo sa drugim vlasnicima – nastavlja Milisavljević.
Generalni sekretar na kraju zaključuje:
– Ovim se stekao uslov da pokušamo da uz pomoć Republike i Grada ili zainteresovanog investitora rekonstruišemo Strelište Mirjevo. Sve ovo neće biti ni malo lako.