Janković na Azarenku u drugom kolu
Srpska teniserka Jelena Janković slobodna je u prvom kolu turnira u Majamiju, a u drugom će joj protivnica biti bolja iz meča između Beloruskinje Viktorije Azarenke i Španjolke Silvije Soler Espinose, odlučeno je danas žrebom. Janković je juče izgubila u finalu Indijan Velsa od Simone Halep iz Rumunije, a moguće je da će 17. i treća teniserka sveta ponovo sastati u četvrtom kolu turnira u Majamiju.
I Ana Ivanović je slobodna u prvom kolu, a u drugom će igrati protiv pobednice meča između Monike Puig iz Portorika i kvalifikantkinje.
Ivanović se nalazi u prvoj četvrtini žreba u kojem je i prva igračica sveta i aktuelna šampionka Majamija Serena Vilijams. Ukoliko prođe prva dva kola, moguća protivnica šeste teniserke sveta u trećoj rundi je Nemica Sabine Lisicki, 21. na WTA listi.
Aleksandra Krunić, 77. teniserka na WTA listi, u prvom kolu igra protiv 44. teniserke sveta, Amerikanke Medison Brengl. Ukoliko prođe u drugo kolo protivnica će joj biti peta teniserka sveta, Dankinja Karolina Voznijacki.
Bojana Jovanovski, koja je trenutno na 65. mestu na WTA listi, u prvom kolu igra protiv 39. teniserke sveta Mone Bartel iz Nemačke, a ako prođe u drugo protiv Ukrajinke Elene Svitoline. Turnir u Majamiju počinje u sredu.